Hurda Alım Satım İşlemleri

Book

Hemen Bizi Arayın

0532 207 55 19 (Tıkla Ara) Numarasını Arayarak Bizlere Ulaşın...

Schedule

Ücretsiz Keşif İle...

Aynı Gün İçerisinde Hemen Yerinde Keşfe Gelelim...

Relax

Değerinde Satın!

Değerli Hurdalarınızı Piyasa Değerinde Satmanıza Yardımcı Olalım...

Hurda

Bir kez kullanılmayacak duruma geldikten sonra tekrar geri dönüşüm sayesinde kullanılabilir duruma gelmesi mümkün olan her türlü atık hurda olarak adlandırılmaktadır. Metal, bakır, çinko, mobilya ve jeneratör gibi birçok maddenin hurda olarak adlandırılması mümkündür. Hurdanın pek çok kişi tarafından çöp olarak nitelenmesi, hurda ürünlerin hak ettikleri yerlere ulaşmasının önüne geçilmesine sebep olmaktadır. Günümüzde hurda atıklarının değerinin anlaşılmasını sağlayan birçok geri dönüşüm projesi sayesinde hurdacılık sektörü de son yıllarda hareketlenmiş durumdadır. 

Hurda Çeşitleri Nelerdir?

Bir malzeme içinden çıkan pek çok madde hurda olarak ayrılabilir. Genellikle endüstri alanında kullanılan cihazlardan çıkarılan hurda atıklar, geri dönüştürülerek kullanılabilir özellik kazandırılmaktadır. Hurda atığı çöp özelliğindeki atıklardan ayıran en temel özelliği geri dönüştürebilir olmasıdır. Geri dönüştürülebilir özellikteki hurda, sonsuz olmayan çeşitli kaynakların tükenmesini önlerken, düşük maliyetle tekrardan hammadde üretimi gerçekleştirebilmek ekonominin büyük ölçüde ayakta kalmasını sağlamaktadır. 

Hurda Ve Geri Dönüşüm

İnsanoğlunun dikkat etmeden sorumsuzca kullandığı her türlü doğal kaynaklar zamanla tükenmekte ve geri dönüşüme bu noktada olan ihtiyaç daha da fazlalaşmaktadır. Geri dönüşüm aracılığı ile kullanıma tekrar kazandırılan birçok hurda düşük bütçe gerektirmesinden dolayı birçok ülkede hurdacılık tercih edilmektedir. Ülkemizde de, hurda malzemenin kıymetini bilen ve onu en iyi şekilde kullanan firmaların olması ülke ve çevre olarak kalkınmanın en önemli sebepleri arasında yer almaktadır. 

Hurda Sektörünün Geri Dönüşüme Olan Faydaları

Sürekli tüketilen ve zamanla azalan doğal kaynakları korumanın en ideal yolu hurdacılık ve geri dönüşümdür. Pek çok kişinin bildiği kâğıdın geri dönüştürülebilir olması daha az ağacın kesilmesi anlamına gelmektedir. Ayrıca doğal kaynakların korunmasına katkı sağlamasının yanı sıra enerji tasarrufu faydası da büyük ölçüde etkilidir. Mevcut hurdanın geri dönüşmesi için harcanan enerji ile sıfırdan bir madde çıkarmak için harcanan enerji arasında büyük fark bulunmaktadır. Hurda sektörünün geri dönüşüme sağladığı en önemli faydalardan bir diğeri ise; çevredeki atık miktarının azalmasına sağladığı katkıdır. Hurdacıların atıklar içerindeki hurda değeri taşıyan malzemeleri ayrıştırarak değerlendirmeleri son derece faydalıdır. 

2016 Hurda Fiyatları

Geri dönüşüm konusunda bilinçli olan birçok ülke de hurda malzeme ve maddeler oldukça değerli bir gözle görülmektedir. En çok talep gören metal hurda çeşitleri, hurda fiyatlandırmalarının da etkilenmesine neden olmaktadır. Plastik, kâğıt, bilgisayar hurdası, elektronik kart hurdası, çinko ve bakır gibi hurda çeşitlerinin kilogram fiyatından alıcı ve satıcı bulması tekrar kullanılabilir hale gelmesi söz konusu olan malzemenin oldukça uygun fiyata alındığı anlamını taşımaktadır. 

Onur Metal olarak çok yönlü bir hizmet anlayışına sahip olduğumuz hurdacılık mesleğinde, insanlığa ve çevreye faydalı bir işte bulunabilmek en başlıca hedeflerimiz arasında yer almaktadır. Önceliğimizin bu husus olması, hurda alım ve satış fiyatlarımızın da değeri nispetinde olmasına neden olmaktadır. 

Hurda Teklif Alırken İzlenecek Yol?

SAVES

TEKLİF FORMUNU DOLDURUN!

Hızlı bir şekilde formda istenenleri doğru bir şekilde doldurup bizlere iletiniz.

Safety

TEKLİFİNİZİ DEĞERLENDİRELİM!

Hurda metal ve değerli hurdalıkları piyasa analizini yapıp size dönüş yapalım.

Best

DEĞERİNİ FİYATLANDIRIP SİZE İLETELİM!

Ücretsiz keşifimiz ile hurdalarınızı yerinde kontrol edip fiyat oranlarını belirliyelim.

Equipped

AVANTAJLARI GÖZATINIZ

Size sunduğumuz avantajlarını inceleyip karar verme aşmasına geçebilirsiniz.

Always

ANLAŞMA SAĞLANDIĞINDA

Anlaşma sağlandığında hurdaların nakliye işlerini başlatalım.

cash

ÖDEMENİZİ TAMAMLAYALIM!

Anlaşmamız oranında anında ödemenizi yapalım.

İstanbul Değerli Metaller , Plastik ve Eşyalarınızı

Geri Dönüşüme Değerinden Daha Yüksek Fiyatlara Kazandırmak İstiyor musunuz?