Motor Hurdası Alım Satım İşlemleri

Book

Hemen Bizi Arayın

0532 207 55 19 (Tıkla Ara) Numarasını Arayarak Bizlere Ulaşın...

Schedule

Ücretsiz Keşif İle...

Aynı Gün İçerisinde Hemen Yerinde Keşfe Gelelim...

Relax

Değerinde Satın!

Değerli Hurdalarınızı Piyasa Değerinde Satmanıza Yardımcı Olalım...

Motor Hurdası

Kullandığımız hemen her elektrikli cihaz kendisine ait olan görevi yerine getirebilmek için bir enerjiye ihtiyaç duymaktadır. İhtiyaç duyulan enerji ise çeşitli kaynakların yakıt olarak kullanılması sonucu motorlar tarafından elde edilmektedir. Dolayısı ile çevremizde gördüğümüz her elektrikli cihazın kendisine ait bir motoru bulunmakta ve bu motorlar cihazların kullanım ömrü sona erdiğinde atık haline gelmektedir. 

Motor Üretiminde Kullanılan Malzemeler Nelerdir?

Motorlar genellikle ısıya dayanıklı olması gereken ürünlerdir. Bu nedenle de motor üretiminde alüminyum, çelik gibi metal alaşımı malzemelerin kullanımı en yaygın görülen seçenektir. Ancak özel kullanımlı bazı cihazlarda farklı materyallerden üretilmiş motorlara da rastlanılmaktadır. Örneğin ısıya dayanıklılığın arttırılması adına alaşımlarda farklı metallerin farklı oranlarda karıştırılması ile oluşan seçenekler de mevcuttur.

Motor Hurdası Nerelerde Çıkar?

Motor kullanımı evimizdeki en küçük bir robottan tutun büyük makine ve fabrika ekipmanlarından, araçların aksamına kadar yayılmışken herkesin motor hurdası üretme potansiyeline sahip olduğu söylenmesi mümkün bir gerçekliktir. Ancak, hurda verecek miktarda motor fazlalığına sahip olanlar genellikle bireyler değil tesisler olarak bilinmektedir. Elektrik motorlarının birikimine fazlaca rastlanan beyaz eşya teknik servisleri, otomobil sanayi, fabrikasyon cihaz üretim alanları bu tesislere verilebilecek örneklerden birkaçı olarak gösterilebilmektedir.

Elektrikli Motor Türleri Nelerdir?

Elektrikli motor kullanımına genel olarak bakıldığında, özellikle AC tipi motorların daha yaygın olarak kullanıldığı görülmektedir. Alternatif akım kullanımına sahip bu motorların yanı sıra piyasada DC akım ile çalışan motorların varlığı da yaygındır. Özel etmenlere göre geliştirilen motorlar ise koşullara göre geliştirilerek imal edilmektedir. Örneğin çok yüksek sıcaklıklara dayanabilen motorlar olduğu gibi yüksek basınç altında sorunsuz çalışabilen motorlar da mevcuttur. Tüm bu motorların kullanımında tüketilen malzemelerin geri dönüştürülebilmesi sürdürülebilir enerjinin sağlanması adına son derece önemli bir detaydır. Hurdacılık sektörü, işlev göremez hale gelmiş motorların en iyi şekilde değerlendirilebilmesinin amaçlandığı, işlevsel ve işe yararlı bir sektör olarak dikkat çekmektedir.

Hurda Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

İşlevselliğini kaybetmiş çeşitli yapıdaki ürünlerden, dönüşüm sağlanarak ham madde ihtiyacının karşılanması konusunda faaliyet gösteren sektöre hurdacılık denmektedir. Piyasada hurdacılık hizmeti veren çok sayıda firma bulunmakla beraber, hurdacılığı layığı ile yerine getirebilmek oldukça zorlayıcıdır. Hizmet anlayışı yetersiz ve profesyonelleşme sürecini tamamlayamamış firmalar ne yazık ki ekspertiz hizmeti vermeden hizmet sağlamaya çalışmakta ve bu son derece yanıltıcı olmaktadır.

İstanbul Hurdacı Neden Tercih Edilmeli?

İstanbulhurdaci.net üzerinden tüm iletişim bilgilerine sahip olunabilecek olan firma, uzun yıllardır değişmeyen kalite anlayışı ve uzman personelli ile sektörde hizmet vermektedir. Yılların tecrübesini son teknoloji ayırma yöntemleri ile birleştiren firma aynı zamanda gelişmiş bir çevre bilincine sahip olması ve çevre dostu faaliyetleri ile de bir adım öne çıkmayı başarmış son drece başarılı ve memnuniyet garantili bir seçenektir. 

Hurda Teklif Alırken İzlenecek Yol?

SAVES

TEKLİF FORMUNU DOLDURUN!

Hızlı bir şekilde formda istenenleri doğru bir şekilde doldurup bizlere iletiniz.

Safety

TEKLİFİNİZİ DEĞERLENDİRELİM!

Hurda metal ve değerli hurdalıkları piyasa analizini yapıp size dönüş yapalım.

Best

DEĞERİNİ FİYATLANDIRIP SİZE İLETELİM!

Ücretsiz keşifimiz ile hurdalarınızı yerinde kontrol edip fiyat oranlarını belirliyelim.

Equipped

AVANTAJLARI GÖZATINIZ

Size sunduğumuz avantajlarını inceleyip karar verme aşmasına geçebilirsiniz.

Always

ANLAŞMA SAĞLANDIĞINDA

Anlaşma sağlandığında hurdaların nakliye işlerini başlatalım.

cash

ÖDEMENİZİ TAMAMLAYALIM!

Anlaşmamız oranında anında ödemenizi yapalım.

İstanbul Değerli Metaller , Plastik ve Eşyalarınızı

Geri Dönüşüme Değerinden Daha Yüksek Fiyatlara Kazandırmak İstiyor musunuz?